بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بازدید مستعدان برتر استان چهارمحال و بختیاری از شرکت‌های دارویی زردبند و طبیعت زنده (سینره) و مركز تحقيقاتي محيطي ساورز در یاسوج مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

 

روز چهارشنبه 22 شهریور، در بازدید یک روزه که به همت بنیاد نخبگان استان چهارمحال و بختیاری و با همكاري بنیاد نخبگان استان کهگیلویه و بویر احمد انجام گرفت، جمعی از مستعدین برتر مورد حمایت بنیاد نخبگان استان چهارمحال و بختیاری و برخی از مدیران شرکت‌های فناور مستقر در پارک علم و فناوری استان، از کارخانجات دارویی زردبند، طبیعت زنده (سینره) و مركز تحقيقاتي محيطي ساورز بازدید کردند.

 

به گزارش روابط عمومي بنياد نخبگان استان، اين بازديدها در راستای اجرای برنامه‌هاي مصوب بنیاد و با هدف آشنايي مستعدان و مخترعين از پیشرفت‌های علمی، فناوری و صنعتی و ظرفيت‌هاي بومي و تنوع زيست محيطي و همچنین ایجاد روحیه اعتماد به نفس و خودباوری در مستعدان برتر و بهره‌مندي از توانمندي آنها در جهت بهبود حل مشكلات كشور برگزار مي گردد.

در این بازدید شركت كنندگان در محل شركت دارويي زردبند و شركت طبیعت زنده (سینره) که هر دو دارای محصولات دانش‌بنیان هستند، حاضر و پس از آن با همراهی مسئولین مربوطه از قسمت‌های مختلف اسانس‌هاي گياهي، روغن‌هاي گياهي، عصاره‌هاي آبي، عصاره اتانولي، عصاره‌هاي خشك و روغني و عصاره گليسيرينه و محصولات آرايشي بهداشتي سينره بازدید كردند.

در این بازدید توسعه پوشش گیاهان دارویی بومی، طراحی و ساخت محصولات نوین با فناوری پیشرفته و تجاری سازی محصولات صنعتی با ارزش افزوده در حوزه گیاهان دارویی در سطح ملی و بین المللی بطور كاربردي مشاهده شد.

در حاشيه اين برنامه دو نشست علمی كه اولين نشست با حضور مهندس گرجی مدیر عامل محترم هلدینگ طبیعت زنده، در سالن اجتماعات کارخانه زردبند برگزار شد، پس از پخش یک كليپ بسیار جذاب از مراحل کاشت، برداشت و تولید صنعتی محصولات گیاهان دارویی به سوالات بازدیدکنندگان پاسخ داده شد و راه‌های همکاری بین اجتماعات نخبگانی و شرکت‌ها بررسی شد..

مهندس گرجی اظهار داشت: گیاهان دارویی مورد نیاز این واحدهای صنعتی، در استان‌های کهگیلویه و بویر احمد، همدان، کرمانشاه و ... با دادن بذر اصلاح شده به کشاورزان و انعقاد قرارداد خرید تضمینی محصول انجام می شود.

همچنین در این تعامل علمی ـ صنعتی، مستعدین برتر بازدیدکننده پیشنهادهای بسیار عملیاتی جهت بهبود تولید محصولات این کارخانجات به مدیرعامل و کارشناسان مرتبط دادند و مقرر شد همکاری‌های مشترک بین نخبگان و فناوران و هلدینگ طبیعت زنده برقرار شود. برقراری چنین روابطی بین صنعت و مراکز تحقیقاتی قطعاً در بهبود کیفیت و ارزش آفرینی محصولات نقش بسزایی خواهد داشت.

در ادامه اين برنامه، مستعدین برتر از مركز تحقيقاتي محيطي ساورز نيز بازديد کردند.

نشست علمی دوم با حضور دکتر عزيز الله جعفری رییس پژوهشکده گیاهان دارویی یاسوج برگزار شد.

جعفري، رییس پژوهشکده گیاهان دارویی یاسوج در نشست با مستعدان برتر استان چهارمحال و بختياري با اشاره به نقاط مشترك تنوع زيست و محيط در استان چهارمحال و بختياري و کهگیلویه و بویراحمد گفت: بخش مهمي از داشته‌هاي علمي هر كشوري در سايه ارتباط و تعامل با يك ديگر حاصل مي شود كه با توجه به نقاط مشترك تنوع زيست محيطي در دو استان هم جوار بايد جوانان به سمت ارزش افزوده با توجه به استعداد بومي خود با همكاري و همگرايی يك ديگر حركت كنند و به توسعه و پيشرفت اقتصادي مناسبي دست پيدا كنيم.

در این نشست فرصت های بهره برادری از گیاهان دارویی در دو استان مستعد کشت، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد تشریح شد و درخواست همکاری مشترک هر دو استان جهت توسعه و بهره برادری از فناوری های نوین در حوزه گیاهان دارویی و ایجاد شبکه های مشترک در خصوص استفاده از ظرفیت های علمی، صنعتی، مدیریتی به صورت خصوصی و دولتی مطرح  گرديد.

 
بنر