بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
ضرورت توجه به نقش نخبگان در کارآفرینی در بخش صنعت مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

دکتر نیک روز در دیدار وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت جناب آقای دکتر شریعت‌مداری با دانشگاهیان، صاحبان صنایع و شرکت‌ها، مدیران و مسؤولین استان اظهار داشت: موضوع اقتصاد مقاومتی سال‌هاست که از طرف مقام معظم رهبری و دیگر مسئولین نظام در کشور مطرح شده است.

وی اساس اقتصاد مقاومتی را اقتصاد دانش بنیان دانست و افزود: ظهور و بروز اقتصاد دانش بنیان در تشکیل و توسعه شرکت‌های دانش بنیان متبلور می‌شود.

نیک روز گفت: امروزه شرکت‌های دانش بنیان به وسیله جوانان نخبه و فرهیخته دانشگاهی راه اندازی شده است که وجود بیش از 500 شرکت دانش‌بنیان صنعتی مؤید این موضوع می‌باشد.

رئیس بنیاد نخبگان استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: بنابراین ضرورت دارد وزارت صنعت و معدن همکاری لازم در جهت حمایت از نخبگان در بخش شرکت‌های دانش بنیان بخش صنعتی را داشته باشد.

وی توجه وزارت صنعت، معدن و تجارت به اختراعات و ایده‌های فناورانه را در راستای تجاری سازی و بازاریابی مهم برشمرد و گفت: تبدیل یک ایده به یک پدیده و ثروت‌آفرینی از علم باید در دستور کار کلیه نهادها و سازمان‌های مرتبط قرار گیرد.

نیک‌روز اذعان کرد: امروزه صنعت ما سنتی، قدیمی و تقریباً فرسوده است و ضرورت دارد فناوری‌های آنها ارتقا پیدا کند و در جهت دانش بنیان شدن حرکت نماید، چرا که موجب کاهش هزینه و افزایش بازدهی تولید می‌شود و این مهم به وسیله به حمایت و بکارگیری نخبگان و فرهیختگان در عرصه صنعت از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت حاصل می‌شود.

 
بنر